Eektryczny motocykl wyściogowy - Super Soco wyprzedza epokę
Logo pojazdu elektrycznego

Wyścigowy motocykl elektryczny? Super Soco znów wyprzedza epokę

10 marca 2019

Motocykle elektryczne to przyszłość, nie tylko na drogach, ale także na torach wyścigowych.  Już w tym roku odbędą się I Mistrzostwa Motorów Elektrycznych (E-Bike naked Championship) jako impreza towarzysząca Mistrzostwom Świata MotoGP.

Rewolucyjne wyścigi zapowiedziano podczas Motor Bike Expo w Weronie. Tam też Super Soco zaprezentował swój najnowszy model TC Max EBC, przygotowany do startu w Grand Prix.  

Motocykl elektryczny Super Soco TC Max odpowiada klasie 125 cc. | fot. moto.it

Ten przełomowy motocykl elektryczny odpowiada klasie 125cc z rewolucyjnymi jak na jednoślad elektryczny parametrami technicznymi: moc silnika 5000W, moment obrotowy 170 Nm.

Wersja wyścigowa rożni się od klasycznego TC Maxa opływowym przodem motoru, siedzeniem oraz tablicą rejestracyjną nadającą modelowi bardziej sportowy wygląd. Motocykl elektryczny został też wyposażony w dedykowane opony zaprojektowane z myślą o jeździe po torach wyścigowych.

Wszystkie zawody odbędą się w ramach CIV juniorów jednak młodzi kierowcy ścigać się będą na prawdziwych torach, tych samych, na których odbywają się konkursy największych prędkości. Udogodnieniem dla startujących będzie fakt, że każdy etap przeprowadzony zostaje w jeden dzień. Dowolne próby, treningi i wyścig.

Mistrzostwa są otwarte dla wszystkich kierowców, którzy muszą się zarejestrować u dealerów marki. Pojawią się też gwiazdy oraz goście, którzy będą się ścigali z innymi kierowcami rajdowymi. Czy elektryczne motocykle zelektryzują rynek wyścigów? Przekonamy się już wkrótce.

Podobne aktualności

Zobacz wszystkie

SKONTAKTUJ SIĘ

+48 602 585 602

handlowy@super-soco.pl